Cambridge English

Cambridge English

  • Vnímáte u vašeho dítěte zájem o angličtinu nebo jej chcete s angličtinou hravou formou seznámit?
  • Přejete si, aby vaše dítě získávalo jazykové dovednosti podvědomě a přitom daleko intenzivněji než při běžném pasivním učení?

Cambridge English je všestranný anglický kroužek, který nastartuje děti na výuku jazyka a po cca 100 lekcích je připraví na první mezinárodní zkoušku Cambridge English úrovně Starters (CEFR pre-A1).  Ke konci kurzu budou mít děti prokazatelně více zkušeností s ústním projevem, jsou schopny rozumět poslechovému i psanému projevu, umí samostatně hovořit na jednoduchá témata a ti starší budou perfektně připraveni na veškeré nástrahy zkoušek. Děti jsou podporovány k tomu, aby aktivně komunikovaly, získaly více praxe a vzrostla jejich sebejistota!

Vhodné pro: děti od 2. třídy (kroužek je koncipován na 2 roky, tzn., že by děti dále pokračovaly i ve 3. třídě) – poté děti v případě zájmu absolvují test Cambridge YLE – úroveň Starters. Mezinárodní test je zpoplatněný (nyní se pohybuje kolem 1.300 Kč – bude upřesněno dle termínu v daném roce).

Délka a čas trvání: v průběhu školního roku proběhne cca 40 - 45 lekcí po 45 minutách v ZŠ  

Materiály: FUN for Starters (Cambridge English) 4th edition (young learners – YLE):

  • Oficiální materiál pro přípravu dětí na test Starters
  • YLE – young learners Starters, Movers a Flyers jsou sérií zábavných zkoušek z anglického jazyka, které jsou založeny na aktivitách určených speciálně pro děti na základních školách.
  • Každé dítě, které absolvuje zkoušku Cambridge English: Young Learners, získá certifikát Cambridge English, který je motivací pro další studium jazyka a ukazuje rodičům pokrok jejich dítěte v angličtině.

Lektor: Simona De Michele, mail: splacha@seznam.cz, tel.: +420 775 392 644 – vystudovala jsem učitelský obor anglický jazyk a literatura na Filozofické fakultě OU a učím AJ na prvním i druhém stupni naší ZŠ Masarykova, Klánovice. Dlouhou dobu jsem žila a pracovala v Anglii a angličtina se stala mým druhým jazykem.

Mým hlavním zájmem je posílit u dětí jejich volný projev a zbavit je zábran z mluvení. Snažím se o to, aby děti mluvit cizím jazykem především bavilo, a proto používám cílené komunikační aktivity, hry, mini-dialogy, scénky i různé modelové situace, které jim pomohou odbourat strach či počáteční ostýchavost. Je krásné sledovat, jak se děti během hraní nejen baví, ale zároveň nasávají tím nejpřirozenějším způsobem základy anglického jazyka.

Nabídněte dětem tento všestranný kroužek anglického jazyka, vždyť mluvit dobře anglicky je dnes téměř nutností. Těším se na vás!